Fotografia eventowa

Podczas koncertu działo się bardzo dużo. Na zdjęciach udało się uchwycić nastrój i emocje tego wieczoru. 

Ważne wydarzenia wymagają  przygotowań. Inwestujesz energię, czas i środki, by efekt był najlepszy z możliwych, by uczestnicy byli zadowoleni. Jeśli atmosfera jest pozytywna, ludzie się uśmiechają, nawiązują ze sobą kontakt, są ożywieni i zainspirowani - osiągnąłeś sukces. Aby nie przeminął wraz z końcem dnia, a sprzyjająca energia przetrwała dłużej - utrwal wydarzenie na naprawdę dobrych zdjęciach.​

Podczas koncertu działo się bardzo dużo. Na zdjęciach udało się uchwycić nastrój i emocje tego wieczoru. 

Fotografia eventowa

Fotografia eventowa to rodzaj reportażu okolicznościowego, tworzonego dla utrwalenia określonego wydarzenia - np. firmowego, kulturalnego, społeczno-politycznego, sportowego. Kluczowe dla efektu są nie tylko profesjonalny sprzęt i umiejętności techniczne fotografa, ale też - pewnie nawet bardziej - wyczucie chwili, refleks, pozostawanie uważnym i niezauważalnym przez cały czas trwania spotkania.

Zastosowanie

Nie przepadamy za angielskimi zapożyczeniami, ale “event” najlepiej określa szeroką grupę wydarzeń, które mogą być fotografowane. Konferencje, szkolenia, warsztaty, spotkania integracyjne, a także koncerty, biegi, zawody i wiele innych - po ich zakończeniu wszyscy czekają na zdjęcia. Uczestnicy, by przypomnieć sobie spotkanie, sprawdzić jak się prezentowali, a osoby, które w wydarzeniu nie uczestniczyły - by zobaczyć co je ominęło. Zdjęcia mogą być zastosowane do dalszej promocji wydarzenia, w relacjach internetowych i prasowych, a także jako zachęta dla potencjalnych odbiorców kolejnych edycji.


Przygotowywaliśmy się długo. Chcieliśmy, by naszą pracę było widać na scenie i na zdjęciach. Udało się.  

Jak fotografujemy

Dokumentując przebieg wydarzenia, sami uważnie w nim uczestniczymy. Podążamy za ustalonymi wcześniej z klientem wytycznymi, ale też mamy oczy szeroko otwarte na to, co dzieje się spontanicznie. Każde ujęcie ma być niczym filmowy kadr - pokazywać interakcje, emocje, detale. Choć określamy ramowo zakres naszej pracy, nigdy nie przerywamy fotografowania w momencie, kiedy dzieje się coś ciekawego. Jeśli jest coś, co naszym zdaniem warto umieścić na zdjęciach, jesteśmy tam i my - zazwyczaj zupełnie niewidoczni.

Na co zwracamy uwagę

Zdjęcia technicznie dobre to standard, ale naciśnięcie na spust migawki w najbardziej korzystnym dla osoby fotografowanej momencie nie dla wszystkich fotografów jest proste. My robimy i wybieramy ujęcia, na których ludzie wyglądają dobrze. Zdjęcia z otwartą buzią, podczas jedzenia, z zamkniętymi oczami nie sprawią nikomu przyjemności i na pewno nie będą udostępniane innym. Naszym celem jest, by fotografowana osoba podobała się sobie i chciała pochwalić się zdjęciem z wydarzenia na swoim profilu.


Pierwszy Tweed Ride był ważnym wydarzeniem dla poznańskich rowerzystów. Byliśmy ciekawi jak to wyglądało «od zewnątrz» i z wypiekami na twarzy oglądaliśmy zdjęcia. Wyszło super!

Efekt

Robimy bardzo dużo zdjęć, by potem mieć możliwość wybrania ujęć najlepszych. Nie ograniczamy się liczbowo, ale też nie zarzucamy Klienta dziesiątkami ujęć tego samego momentu wydarzenia. Preferujemy złoty środek, jak we wszystkim. Gotowe zdjęcia, po profesjonalnej obróbce, przekazujemy drogą elektroniczną w pełnej rozdzielczości, w formacie JPG. Umożliwia to dowolną formę ich prezentacji. Wraz ze zdjęciami nabywane zostają prawa autorskie do ich wykorzystania.

Dodatkowo

Jako studio powiązane z agencją marketingową, mamy dużą wiedzę na temat organizacji i promocji dużych wydarzeń. W związku z naszymi prywatnymi zainteresowaniami, szczególnie bliskie są nam eventy sportowe. Jeśli nasza wiedza i doświadczenie, może pomóc w organizacji Twojego wydarzenia, nie wahaj się zapytać nas o to, czego potrzebujesz. 

Cena

Każdy fotoreortaż wyceniany jest indywidualnie. Koszt zależy od wielkości planowanego eventu, jego czasu trwania, specyfiki (wydarzenie komercyjne, kulturalne, charytatywne itd.). Opcjonalnie do ceny sesji doliczyć należy koszty logistyczne - dojazd, transport sprzętu, czy zakwaterowanie.


Zapytaj o obsługę fotograficzną eventu