Portret biznesowy

Profesjonaliści pracujący w naszej Kancelarii świetnie prezentują się na portretach. Tego potrzebowaliśmy do budowania naszego firmowego wizerunku. 

Wierzymy w to, co widzimy. Nowoczesna strona internetowa, dopracowane CV czy profil na LinkedIn nigdy nie będą tak wiarygodne jak wtedy, kiedy opisywanego profesjonalistę będzie można... zobaczyć na profesjonalnym portrecie. Wizerunek dopięty na ostatni guzik komunikuje innym: możesz na mnie polegać we wszystkim, czego się podejmuję.​

Profesjonaliści pracujący w naszej Kancelarii świetnie prezentują się na portretach. Tego potrzebowaliśmy do budowania naszego firmowego wizerunku. 

Portret biznesowy

Portret biznesowy to wysokiej jakości zdjęcie w stylizacji formalnej lub półformalnej. Jego celem jest podkreślenie profesjonalnego wizerunku fotografowanej osoby, tak ważnego dla budowania marki - osobistej i korporacyjnej.

Zastosowanie

Zdjęcie tego typu znaleźć się może na stronie internetowej, a także w CV i portfolio oraz profilach na portalach zawodowych (LinkedIn, Goldenline itd.). Może również posłużyć do publikacji prasowych czy naukowych oraz wydruków - np. materiałów reklamowych, wizytówek, folderów.

Przebieg sesji

Sesja odbywa się w naszym studio lub w firmie klienta i wraz z przygotowaniem (patrz: niżej) trwa około 1,5 godziny. Powstaje kilkaset zdjęć w różnych ustawieniach. Podczas pracy podglądamy jej efekty i na bieżąco dokonujemy zmian. Poprawiamy wygląd ubrań, włosów i krawatów; widzimy szczegóły, które decydują o doskonałości portretu. Z powstałej puli zdjęć wspólnie wybieramy najlepsze ujęcie, które poddajemy profesjonalnemu retuszowi (na ten etap potrzebujemy do 7 dni roboczych).  

Wizaż

1. Wizaż

Sesja

2. Sesja

Wybór zdjęć

3. Wybór zdjęć

Postprodukcja

4. Postprodukcja


W branży Human Resources marka osobista jest  kluczowa dla zdobywania zaufania Klientów. Nie wyobrażam sobie tego bez profesjonalnego portretu. 

Jak się przygotować

Dobrze jest dobrze wyglądać. Aby osiągnąć to na zdjęciu, należy przygotować się do sesji - odpowiednio ubrać, zadbać o fryzurę i makijaż. W kwestii ubioru, polecamy klasykę - jasne, stonowane kolory koszul i bluzek, skonktrastowane z ciemną marynarką lub garsonką. Stopień formalności stroju zależy od oczekiwanego efektu - czasem bardziej odpowiedni będzie tzw. smart casual, czyli styl pół-formalny. Warto poćwiczyć wcześniej przed lustrem mimikę, ulubiony sposób uśmiechania się, gestykulację (zwłaszcza ułożenie rąk). 

Wizaż

Elementem profesjonalnego wyglądu na zdjęciu jest makijaż fotograficzny. To najbardziej kontrowersyjny element sesji - wiele fotografowanych osób, zwłaszcza panów, zastanawia się czy jest to potrzebne. Tymczasem profesjonalny aparat fotograficzny widzi znacznie więcej niż ludzkie oko, więc każda niedoskonałość skóry będzie widoczna. Nierównomierny kolor, zaczerwienienia, wypryski, ranki, pęknięte naczynka, błyszcząca się cera itd. - to nie są elementy wizerunku, z których chcemy być dumni. Skazy możemy usuwać w postprodukcji, jednak im mniej ingerencji spod myszki, tym naturalniejszy efekt końcowy. 

Makijaż fotograficzny uwzględnia efekt, jaki ma być otrzymany na zdjęciach i w jakich warunkach (oświetleniowych, atmosferycznych itd.) on powstaje. Maskuje to, co powinien zamaskować. Modeluje to, co powinien wymodelować. Podkreśla, to, co powinien podkreślać (tu zwłaszcza Panie wiedzą o czym mowa). Dzięki temu osoba fotografowana wygląda na wypoczętą i zadbaną, nawet jeśli wbiegła na sesję po nieprzespanej nocy i między kolejnymi spotkaniami. 

Przygotowanie wizażu trwa dla panów około 15 minut, dla pań około 45. Panowie (oraz - w razie potrzeby - panie) po sesji zostają poddani demakijażowi, a więc wychodzą ze studia tak, jak ich natura stworzyła. W razie potrzeby wizażystka pomoże również z uczesaniem czy doborem stroju do zdjęć.


Zależało mi na profesjonalnym, ale naturalnym efekcie. Jestem bardzo zadowolona z mojego portretu. 

Efekt

Gotowy portret, po profesjonalnej obróbce, przekazujemy drogą elektroniczną w pełnej rozdzielczości, w formacie JPG. Umożliwia to dowolną formę prezentacji zdjęcia. Wraz z portretem nabywane zostają prawa autorskie do jego wykorzystania. 

Dodatkowo

Jeśli poszukujesz pracy lub po prostu potrzebujesz dobrego CV, chętnie wykorzystamy nasze doświadczenie z obszaru HR i zaprojektujemy Twoje unikatowe CV. Pomożemy przygotować list motywacyjny i profile na LinkedIn czy Goldenline. Dzięki temu Twój portret znajdzie się w idealnej oprawie, a Ty zwiększysz swoje szanse na osiągnięcie sukcesu zawodowego. Zapytaj nas o szczegóły.

Cena

Sesja z pojedynczym portretem kosztuje 300 złotych netto. Cena zawiera profesjonalny wizaż. W przypadku sesji dla minimum pięciu pracowników jednej firmy jednocześnie, oferujemy dodatkowe 10% rabatu. 


Umów się na sesję