Sesje indywidualne

Sesja z okazji rocznicy ślubu okazała się świetnym prezentem. Stylizacja bardzo nam się spodobała. 

To takie przyjemne, zobaczyć siebie na naprawdę dobrym zdjęciu. Być z niego dumnym, że aż chce się tym pochwalić innym. Próżność? Nie, raczej radość z tego, kim jesteśmy. Dobry fotograf nie będzie nam schlebiał, zmieniając nas nie do poznania. Raczej podkreśli nasze charakterystyczne cechy, pokaże: tak Panią / Pana widzę, jako bardzo ciekawego i pięknego człowieka.

Sesja z okazji rocznicy ślubu okazała się świetnym prezentem. Stylizacja bardzo nam się spodobała. 

Sesje indywidualne

Sesja indywidualna to fotograficzne spotkanie jednej lub kilku osób, które odbywa się może w studio lub w wybranym plenerze. Zdjęcia mogą mieć charakter naturalny i codzienny, mogą również być związane ze szczególną okazją, czy wyjątkową stylizacją. Najczęściej realizowane są portrety - indywidualne lub wspólne, kilku osób.

Zastosowanie

W zależności od typu, zdjęcia służą jako pamiątka lub prezent, mogą zostać wykorzystywane jako profilowe w internecie, trafić na bloga lub do portfolio albo po prostu być “poprawiaczem nastroju”. Sesja może mieć charakter casual (codzienny, naturalny), beauty (z podkreśleniem kobiecego piękna), stylizowany (z nawiązaniem do określonego wizerunku), charakterystyczny (z podkreśleniem osobowości lub specyficznych cech osoby fotografowanej), hobbistyczny (z akcesoriami kojarzącymi się z pasją) i wiele innych.

Przebieg sesji

Sesja odbywa się w naszym studio lub w innym ustalonym miejscu. Powstaje kilkaset różnych zdjęć. Pomagamy w oswojeniu się z aparatem i znalezieniu najlepszego ustawienia, na bieżąco podglądamy efekty pracy i dokonujemy zmian. Poprawiamy wygląd ubrań i włosów, przypominamy o uśmiechu. Czuwamy nad jakością zdjęć i widzimy szczegóły, które decydują o ich doskonałości. Z powstałej puli wspólnie wybieramy najlepsze ujęcia, które poddajemy profesjonalnemu retuszowi (na ten etap potrzebujemy do 7 dni roboczych). 


Miło zobaczyć siebie w takim wydaniu — z profesjonalnym wizażem. 

Jak się przygotować

Spokojnie, nikogo nie zostawimy z tym samego. Wiemy, że do sesji należy się przygotować - odpowiednio ubrać, zadbać o fryzurę i makijaż - i chętnie podpowiemy jak to zrobić. Szczegółowe wytyczne zależą od rodzaju zdjęć, ale najlepiej postawić na to, w czym czujemy się dobrze. Warto również  poćwiczyć wcześniej przed lustrem mimikę, ulubiony sposób uśmiechania się, gestykulację (zwłaszcza ułożenie rąk). Nie zapominać też o odrobinie dystansu do siebie już podczas sesji.

Wizaż

Elementem profesjonalnego wyglądu na zdjęciu jest makijaż fotograficzny. To najbardziej kontrowersyjny element sesji - wiele fotografowanych osób, zwłaszcza panów, zastanawia się czy jest to potrzebne. Tymczasem profesjonalny aparat fotograficzny widzi znacznie więcej niż ludzkie oko, więc każda niedoskonałość skóry będzie widoczna. Nierównomierny kolor, zaczerwienienia, wypryski, ranki, pęknięte naczynka, błyszcząca się cera itd. - to nie są elementy wizerunku, z których chcemy być dumni. Skazy możemy usuwać w postprodukcji, jednak im mniej ingerencji spod myszki, tym naturalniejszy efekt końcowy. 

Makijaż fotograficzny uwzględnia efekt, jaki ma być otrzymany na zdjęciach i w jakich warunkach (oświetleniowych, atmosferycznych itd.) on powstaje. Maskuje to, co powinien zamaskować. Modeluje to, co powinien wymodelować. Podkreśla, to, co powinien podkreślać (tu zwłaszcza Panie wiedzą o czym mowa). Dzięki temu osoba fotografowana wygląda na wypoczętą i zadbaną, nawet jeśli wbiegła na sesję po nieprzespanej nocy i między kolejnymi spotkaniami. 
Przygotowanie wizażu trwa dla panów około 15 minut, dla pań około 45. Panowie (oraz - w razie potrzeby - panie) po sesji zostają poddani demakijażowi, a więc wychodzą ze studia tak, jak ich natura stworzyła. W razie potrzeby wizażystka pomoże również z uczesaniem czy doborem stroju do zdjęć.   


Dobry portret przydaje się w wielu miejscach. W dzisiejszych czasach powinien go mieć każdy. 

Efekt

Gotowe zdjęcia, po profesjonalnej obróbce, przekazujemy drogą elektroniczną w pełnej rozdzielczości, w formacie JPG. Umożliwia to dowolne ich dalsze wykorzystanie.

Dodatkowo

Sesję możesz podarować w prezencie, w postaci eleganckiego vouchera upominkowego. Obdarowana osoba, w ciągu 3 miesięcy od daty zakupu vouchera, będzie mogła zgłosić się do nas i zrobimy jej zdjęcia, w wybranym przez nią terminie. Chętnie pomożemy z pomysłem na taką  sesję, aby była jeszcze bardziej wyjątkowa.

Cena

Ceny sesji zaczynają się od 200 złotych i zależą od rodzaju sesji, liczby gotowych zdjęć, miejsca fotografowania itd. W przypadku sesji z wizażem, należy doliczyć jego koszty, wynoszące odpowiednio: 80 złotych netto dla Pań (lub 100 złotych makijaż z uczesaniem) i 50 złotych netto dla Panów. 


Umów się na sesję