Sesje rodzinne

Kiedy sami robimy sobie zdjęcia, zawsze kogoś brakuje. W końcu jesteśmy w komplecie. 

Nasze relacje z innymi ludźmi są najbardziej naturalnym obiektem fotografowania. Od narodzin do starości, każdy moment życia jest wart dobrego zdjęcia. Zatrzymana na zdjęciu chwila spotkania z rodziną jest trochę jak bursztyn - kawałkiem przeszłości, który możemy obejrzeć zawsze wtedy, kiedy mamy na to ochotę. To najpiękniejszy prezent, jaki możemy zrobić sobie lub komuś bliskiemu. 

Kiedy sami robimy sobie zdjęcia, zawsze kogoś brakuje. W końcu jesteśmy w komplecie. 

Sesje rodzinne

Sesja rodzinna to fotograficzne spotkanie kilku bliskich sobie osób, w studio lub w plenerze. Zdjęcia mogą mieć charakter naturalny i codzienny, mogą również być związane ze szczególną okazją, czy wyjątkową stylizacją. Najczęściej realizowane są wspólne portrety, np. z okazji czyjegoś święta, czy w oczekiwaniu na narodziny dziecka. 

Zastosowanie

Sesje rodzinne realizowane są na pamiątkę, aby sprawić sobie i innym przyjemność. Zdjęcie, po wywołaniu, może być później pięknym prezentem. Podarować można również samą  sesję - w postaci vouchera upominkowego. Najczęściej realizujemy sesje ciążowe, okazyjne (np. z okazji Dnia Babci i Dziadka, rocznicy ślubu) oraz spontaniczne, rodzinne fotografie, bez specjalnego pretekstu. 

Przebieg sesji

Sesja odbywa się w naszym studio lub w innym ustalonym miejscu. Im więcej osób ma znaleźć się na zdjęciu, tym więcej potencjalnych niepowodzeń - zamkniętych oczu, nienajlepszej miny - dlatego powstaje kilkaset różnych zdjęć. Panujemy nad przebiegiem sesji, nawet jeśli biorą  w niej udział najmłodsi czy… zwierzaki. Pomagamy w oswojeniu się z aparatem i znalezieniu najlepszego ustawienia, na bieżąco podglądamy efekty pracy i dokonujemy zmian. Z powstałej puli wspólnie wybieramy najlepsze ujęcia, które poddajemy profesjonalnemu retuszowi (na ten etap potrzebujemy do 7 dni roboczych). 


Mama tęskni za mną odkąd wyjechałam na studia. Podarowałam jej sesję, by czuła, że wciąż jesteśmy blisko. 

Jak się przygotować

Do sesji należ się przygotować, a  my chętnie podpowiemy jak to zrobić.  Powiemy jak się ubrać, zadbać o fryzurę i makijaż. Szczegółowe wytyczne zależą od rodzaju zdjęć, ale najlepiej postawić na to, w czym czujemy się dobrze. Warto również  poćwiczyć wcześniej przed lustrem mimikę, ulubiony sposób uśmiechania się, gestykulację (zwłaszcza ułożenie rąk). Nie zapominać też o odrobinie dystansu do siebie już podczas sesji. 

Wizaż

Elementem profesjonalnego wyglądu na zdjęciu jest makijaż fotograficzny. To najbardziej kontrowersyjny element sesji - wiele fotografowanych osób, zwłaszcza panów, zastanawia się czy jest to potrzebne. Tymczasem profesjonalny aparat fotograficzny widzi znacznie więcej niż ludzkie oko, więc każda niedoskonałość skóry będzie widoczna. Nierównomierny kolor, zaczerwienienia, wypryski, ranki, pęknięte naczynka, błyszcząca się cera itd. - to nie są elementy wizerunku, z których chcemy być dumni. Skazy możemy usuwać w postprodukcji, jednak im mniej ingerencji spod myszki, tym naturalniejszy efekt końcowy. 

Makijaż fotograficzny uwzględnia efekt, jaki ma być otrzymany na zdjęciach i w jakich warunkach (oświetleniowych, atmosferycznych itd.) on powstaje. Maskuje to, co powinien zamaskować. Modeluje to, co powinien wymodelować. Podkreśla, to, co powinien podkreślać (tu zwłaszcza Panie wiedzą o czym mowa). Dzięki temu osoba fotografowana wygląda na wypoczętą i zadbaną, nawet jeśli wbiegła na sesję po nieprzespanej nocy i między kolejnymi spotkaniami. 

Przygotowanie wizażu trwa dla panów około 15 minut, dla pań około 45. Panowie (oraz - w razie potrzeby - panie) po sesji zostają poddani demakijażowi, a więc wychodzą ze studia tak, jak ich natura stworzyła. W razie potrzeby wizażystka pomoże również z uczesaniem czy doborem stroju do zdjęć.   


Kiedy dostaliśmy od wnuków zaproszenie na sesję, trochę obawialiśmy się jak to będzie. Zupełnie niepotrzebnie — było tak miło i wesoło, że zapomnieliśmy, że ktoś robi nam zdjęcia. 

Efekt

Gotowy portret, po profesjonalnej obróbce, przekazujemy drogą elektroniczną w pełnej rozdzielczości, w formacie JPG. Umożliwia to dowolną formę prezentacji zdjęcia. Wraz z portretem nabywane zostają prawa autorskie do jego wykorzystania. 

Dodatkowo

Sesję możesz podarować w prezencie, w postaci eleganckiego vouchera upominkowego. Obdarowana osoba, w ciągu 3 miesięcy od daty zakupu vouchera, będzie mogła zgłosić się do nas i zrobimy jej zdjęcia, w wybranym przez nią terminie. Chętnie pomożemy z pomysłem na taką  sesję, aby była jeszcze bardziej wyjątkowa. 

Cena

Ceny sesji zaczynają się od 200 złotych i zależą od rodzaju sesji, liczby gotowych zdjęć, miejsca fotografowania itd. W przypadku sesji z wizażem, należy doliczyć jego koszty, wynoszące odpowiednio: 80 złotych netto dla Pań (lub 100 złotych makijaż z uczesaniem) i 50 złotych netto dla Panów.


Umów się na sesję